Bin yıllar önce hiyeroglif yazılı metinler ile başlayan görsel hikâye anlatımı, bugün ikon setleriyle ve tasarım sistemleriyle devam ediyor. Biz de insanlık tarihinden aldığımız ilhamı, logomuzu oluştururken, çizgisel nesnelerin bir kolajı olan amblem ve Siu Digital yazısı (logotype) ile birleştiriyoruz.

Amblem

İçeriğin değerini bildiğimizi, içeriği görsel dilde anlatmaya dair tecrübemizi ve geliştirdiğimiz video teknolojilerine olan inancımızı ifade eden amblemimiz, içerik üretim ve dağıtım operasyonu için gereken tüm hizmetleri sunduğumuzu anlatır.
Sol üstte yer alan ikon, tarihte en uzun süre kullanılmış içerik yazım aracı olan kuş tüyü kalemini simgelerken, içeriğe verdiğimiz önemi ifade eder. Bir yandan da ismimizin benzediği Kızılderili kabilesi Siyuları çağrıştıracak biçimde bir mızrak ucuna benzer. (Burada yönetmen, hikâyenin “Kızılderililer Türk mü?”, “Hangi şartlar altında mızrağı kullanıyoruz?” gibi kısımlarını tamamlamayı size bırakmış.)

Sol altta yer alan ikon, yönetmenin ellerinden bir çerçeve oluşturarak aldığı büyülü kareyi ve dolayısıyla görsel hikâye anlatımındaki tecrübemizi ifade eder. Zira video içerikleri, diğer tüm kardeş içerik türleri arasında biraz daha fazla seviyor olabiliriz.

Amblemin sağında yer alan ikon seti ise, mobil telefon içerisinde yer alan oynat (play) ikonu üzerinden, geliştirdiğimiz video teknoloji girişimlerini simgeler. Zira bizim için gelecek, video içeriğin teknolojiyle bütünleştiği ve markaların hedef kitleleriyle kurduğu iletişimde videoyu ve video teknolojilerini temele aldıkları bir dünyayı tanımlar.

İkonlar arası birleşim çizgilerinin oluşturduğu bağlantı hissi, içerik stratejimizin temelinde yer verdiğimiz “müşteri yolculuğu ve içerik haritalarını”, tüm amblemi çevreleyen kalın çerçeve ise sunduğumuz anahtar teslim hizmeti simgeler. Zira biz, marka hikâyenizi keşfetmek ve dönüşüm hedeflerinize bağlı içerikler planlamak, üretmek ya da dağıtmak için başka bir ajansa ihtiyaç duymayız.

Logotype

Oranlar

Güvenlik Alanı

Minimum Boyut

Renklerimiz

Farklı Zeminlerde Kullanımı

Fotoğraf Üzeri Kullanım

Yazı Karakterimiz

Marka yazı tipimiz, zamanımızın en tanınmış yazı tiplerinden biri olan Nexa’dır.

Nexa’nın akıcı işlevselliği, büyük / küçük harfe duyarlı formlar, bağlamsal ve stil alternatifleri gibi birden çok OpenType özelliği ile elde ediliyor. Standart rakamlar seti, tablo şekilleri ve sembolleri, üstleri ve altları, payları ve paydaları artı kesirleri kapsıyor. Nexa’nın zengin çeşitliliği ile birleşen eşsiz görünümü, onu her tür ölçek ve amaç için sıradan geometrik yazı karakterlerinin ve kendi adına konuşan tasarımların kapsamının ötesine taşıyor.

Nexa, tamamen rafine edilmiş karakter ailesi tasarımı ile bir ağırlık, ekstra ince ve buna uygun italik, tamamen yeni bir alt aile – daha uzun metin için optimize edilmiş Nexa Text ve dahası alternatif bir
ekran görünümü için fütürist stilistik Nexa seti ile birlikte gelir.

Sonuç toplamda 9 ağırlık ve 36 yazı tipidir!

Bu yazı tiplerine bağlılık, tutarlı ve güçlü bir kimlik yaratacaktır.

Nexa Font Ailesi

Siu Digital